Elazığ’da Yer alan Kayak Merkezi

Elazığda yer alan kayak merkezinin adı Hazarbaba kayak merkezidir.

Elazığ’a bağlı Sivrice ilçesi sınırları içerisinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi, ilçenin güney kısmında yer alan ve 2.347 metre yüksekliğe sahip olan Hazarbaba Dağı’nın eteklerindedir. Kayak merkezi içerisinde pistler, telesiyej ve kafeterya gibi hizmetler sunulmaktadır. Telesiyej uzunluğu 1100 metre olan ve mekanik tesisleri sayesinde kaliteli bir şekilde hizmet sunan Hazarbaba Kayak Merkezi, kış sezonunda Elazığ’ın en fazla ziyaret edilen turistik yerlerinden biri olmaktadır.  —Elazığ’da Yer alan Kayak Merkezi —

Hazar Gölü manzarası eşliğinde kayak yapabileceğiniz kayak merkezi, Hazarbaba Dağı’nın 1850 metre yüksekliğindeki noktaya inşa edilmiştir. 1999 yılında hizmet vermeye başlayan Hazarbaba Kayak Merkezi, yoğun kar yağışı aldığı dönemlerde ortalama 3 metrelik bir kar kalınlığına ulaşmaktadır.

Toplamda 8 adet kayak pisti bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi, hem amatör hem de profesyonel kayakçılar için uygun bir yerdir. Bölgedeki pistlerin toplam uzunluğu, yaklaşık 3 kilometre kadardır. Hazarbaba’da kayak sezonu ne zaman açılıyor diye soracak olursanız; Aralık ayında başlayan kayak sezonu, Mart ayının sonlarına kadar sürmektedir.

Hazarbaba Kayak Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar ?

Peki Hazarbaba Kayak Merkezi ücretleri ne kadar? Kayak malzemelerini kiralama ve diğer aktivitelerin fiyatı nedir? Sorularının cevaplarına göz atalım bir de çocuklarım. Kayak merkezine giderken kendi ekipmanlarınızı götürebileceğiniz gibi, Hazarbaba’da kayak malzemesi kiralama şansınız da bulunmaktadır. Zaten bir çok ziyaretçi, kayak malzemelerini satın almak yerine kiralama yolunu tercih ediyor.

Günlük Kayak Takımı Kiralama Ücreti: 30 TL
Çocuk Kızağı Kiralama Ücreti: 10 TL
Kar Motoru (Jet Snow) Kiralama Ücreti: 20 TL (10 Dakikası)
Telesiyej Kullanım Ücreti: 30 TL (Günlük)

Hazarbaba Kayak Merkezi Otelleri / Konaklama

Hazarbaba Kayak Merkezi’nde konaklama işletmesi bulunmadığı için, bölgeye 6 kilometre mesafedeki Hazar Gölü’nün çevresinde bulunan 2 adet oteli tercih etmeniz gerekmektedir. Günlük ihtiyaçlarınızı kayak merkezinden karşılayabilirsiniz fakat kalmak isterseniz, Hazar Gölü’ndeki Mavigöl Otel veya Turpol Otel’i tercih etmelisiniz.

Yazi ve Resim Kaynak : tatilana.com
Baska Kamera Arayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ