Balıkesir Atatürk Parkı Canlı Kamera izle

Balıkesir Atatürk Parkı, Balıkesir şehir merkezinde yer alan büyük ve güzel bir şehir parkıdır. İsmi, Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına ithaf edilmiştir. Balıkesir Atatürk Parkı Canlı Kamera izle.Balıkesir Atatürk Parkı, sosyal etkinlikler, konserler ve çeşitli etkinlikler için de kullanılabilen bir alan olabilir. Özellikle yaz aylarında park, sıcak günlerde serinlemek ve hoş vakit geçirmek için tercih edilir.

balikesir.bel.tr

ATATÜRK PARKI HAKKINDA BİLGİ: 1937 yılında hizmete açılmış balıkesirin parkı; toplam 186 dönüm iken, 76 dönümlük kısmına stadyum, spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortu ve atatürk anıtı yapıldığından parkın yüzölçümü, 110 dönüm seviyesine inmiştir.

Tarihi Atatürk Parkı 2006 yılında Balıkesir Belediyesi tarafından yenilenerek Nisan 2008 tarihinde yeniden halka açılmıştır. Parkta yaklaşık 3,5 dönüm büyüklüğünde yapay bir göl, gölün kenarında restoran ve seyir terası ile cafeterya, çay bahçesi, modern çocuk oyun grupları gezinti ve yürüyüş alanları, bisiklet parkuru, küçük şelaleler ve kaya bahçesi gibi dinlenme ve eğlence amaçlı üniteler yer almaktadır.

BU YAZIYI PAYLASBaska Kamera Arayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ