Kapıkule Bekleme Süresi Yoğunluk durumu Ne kadar ?

Kapıkule Bekleme Süresi Yoğunluk durumu Ne kadar ?

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin, haziran ayıyla birlikte ana vatana yolculuğu da başladı.Bizde siizin için bekleme sürelerini derledik ve ne kadar süre bekleceginizi paylaşmak istedik.

Genel olarak bekleme süresi bu sene çok az sürmüştür.Bunun nedeni olarak önceden peron sayısı 11 iken bu sene bu sayı 12 olmuştur.Bu nedenle arttırılan önlemlerden birtaneside personel sayısı.Önceden görev değişimindeki yavaşlık ayrıca inceleme bölümlerindeki yoğunluktan herkes çok dert yanıyordu.Bu sene bunların hiçbirini görmedik.Kapıkule bu sene gelen yolculardan tam not almıştır.

Bekleme süreleri ne kadar sürmektedir?

Genel olarak 12 peron full çalışıyorsa tüm işlemler araç başı 15-30 dk arası sürmektedir.Ama yoğunluk var ise bu sayıya beklemede eklenince 1 saatten fazla sürmektedir.

Tabi Bulgaristan girişlerinde aşırı şekilde arama ve incelemeler bu sene yoğunlaşmıştır.Özelliklede bu incelemeri Sırbistan gümrüğünde daha fazla gördük.Kamera sayısı 30 a yükseltildi ve X ray cihazları komple yeniden dizayn edildi.

Kapıkule sınır kapısından yürüyerek geçilir mi?

Kapıkule- Kapitan Andreevo ve Hamzabeyli- Lesovo sınır kapılarında Edirne Valiliği’nin talimatıyla vatandaşların yaya geçişlerine de izin verilmiyor.

Sizde gelirken bekleme sürelerini önceden öğrenmek için Facebook sayfamizi önceden takip edebilirsiniz.Kameralar size anlık bilgiler konusunda yardımcı olacaktır.
Kapıkule Canlı olan Kameralar için burdan bakabilirsiniz.

Diger Kameralar :

Dereköy Sınır Kapısı Canlı

İpsala Sınır Kapısı Canlı 

Hamzabeyli Gümrük Kapısı Canlı

Pazarkule Sınır Kapısı Canlı 
Baska Kamera Arayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ